Informacje dla rodziców

W poniższych linkach znajdą Państwo przydatne informacje na temat pobytu Państwa dzieci w szpitalu i form oferowanej opieki i nauczania w Szkole Podstawowej Specjalnej Nr 282:

Szkoła w szpitalu
Nauczanie indywidualne
Poradnik dla rodziców dzieci z chorobą Perthesa
Wczesne wspomaganie rozwoju dziecka
Prawa Pacjenta
Bezpłatna pomoc w żałobie
Telefony zaufania - dopalacze
10 porad dla rodziców - Internet
Warszawski system wczesnego wspomagania rozwoju dziecka
Dziecko przewlekle chore
Klauzula dla Ucznia i Rodzica
Postaw na Nauki Ścisłe - nowy portal e-learningowy POLinfo.eu

 

Współpraca z rodzicami

Szkoła Podstawowa Specjalna Nr 282 jest wyjątkową placówką, w której rodzice mają okazję towarzyszyć swoim pociechom w trakcie lekcji i zajęć pozalekcyjnych. Pobyt w szpitalu daje możliwość pogłębienia więzi rodzinnych. 

Rodzice często włączają się w działania szkoły szpitalnej poprzez aktywny udział w imprezach i uroczystościach oraz motywowanie dzieci do udziału w zajęciach szkolnych m. in. poprzez wspólne gry, zabawy, odrabianie lekcji, czytanie, wykonywanie prac plastycznych itp. 

Niejednokrotnie rodzice i opiekunowie dzieci obdarowują uczniów szkoły szpitalnej materiałami do zajęć plastycznych, zabawkami, książkami, grami, układankami itp. Są to rzeczy nowe lub używane w dobrym stanie. 

Rodziców gotowych do wsparcia działań naszej szkoły zapraszamy do współpracy. Jesteśmy otwarci na wszelkie inicjatywy wypływające ze strony rodziców. Osoby chętne zapraszamy do kontaktu mailowego (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.), telefonicznego (22 50 98 256) lub osobistego z Panią Dyrektor ZSS Nr 86 Alicją Kott lub nauczycielami naszej szkoły (1 piętro budynku głównego – wejście od ul. Holenderskiej).

            Wszystkich darczyńców i wspierających nas  rodziców  małych pacjentów nagradzamy wpisem do Księgi: Honorowa Rada Rodziców.

Wspólnie zadbajmy o uśmiech dziecka – to pomoże mu w powrocie do zdrowia.

Wolontariat

W poniższych linkach znajdą Państwo przydatne informacje na temat wolontariatu w Szkole Podstawowej Specjalnej Nr 282:

Regulamin wolontariatu
Oświadczenie wolontariusza
Oświadczenie opiekuna wolontariusza