Wydarzenia na "Szaserów"

Rok szkolny 2018/2019

Para prezydencka z wizytą w WIM

30.05.2019  miało miejsce uroczyste otwarcie zmodernizowanej Kliniki Pediatrii, Nefrologii i Alergologii Dziecięcej w Wojskowym Instytucie Medycznym. Ważną częścią wydarzenia były odwiedziny prezydenta RP Andrzeja Dudy i jego małżonki pani Agaty Kornhauser-Dudy, a także ministra MON Mariusza Błaszczaka

 

Podczas spotkania goście obejrzeli wyremontowaną klinikę, spotkali się w salach i świetlicy z przebywającymi w niej pacjentami. Rozmawiali o funkcjonowaniu dzieci w szpitalu i o zbliżającym się Dniu Dziecka. Prezydencka para pytała co pacjenci chcieliby z tej okazji dostać. W trakcie spotkania wręczyli dzieciom worko-plecaki i torby, w których były pięknie wydane książki historyczne i o tematyce narodowo-patriotycznej. Młodsze dzieci  otrzymały kolorowanki i maskotki. Minister Błaszczak podarował wszystkim pacjentom duże pluszowe misie. Goście  wpisywali w książkach dedykacje, chętnie pozowali do pamiątkowych zdjęć. Dzieci dziękując za odwiedziny i upominki wręczyły gościom oprawione w ramki prace plastyczne wykonane w czasie zajęć szkolnych. Prezydencka para i minister podarowali także gry planszowe i książki do naszej świetlicy. Na zakończenie wizyty zostało zrobione grupowe zdjęcie.

 

Dzień pielęgniarki

12 maja to Międzynarodowy Dzień Pielęgniarki. Doceniamy pracę naszych Pań Pielęgniarek codziennie, ale w  tym szczególnym dla nich dniu staramy się okazać naszą wdzięczność jeszcze wyraźniej.  Na początku miesiąca nauczyliśmy się składać za pomocą techniki orgiami tulipany, powstały z nich piękne bukiety. Zrobiliśmy także okolicznościowe laurki z życzeniami. 

 

Tak przygotowani, w poniedziałek i wtorek, złożyliśmy życzenia naszej siostrze oddziałowej Pani Marcie Łyżwińskiej i wszystkim Paniom Pielęgniarkom pracującym w Klinice Pediatrii, Nefrologii i Alergologii. Odwiedziliśmy także naczelną pielęgniarkę WIM Panią Annę Rejmanowską, a za jej pośrednictwem przekazaliśmy życzenia  pielęgniarkom pracującym w całym Instytucie.

 

Życzymy Paniom Pielęgniarkom wszystkiego co dobre, szczęścia, zdrowia, radości, spełnienia marzeń. Doceniamy ich trudną i odpowiedzialną pracę. Dziękujemy za to, że uśmiechają się do nas i spokojnie tłumaczą na czym polegają różne badania.

 

Wielkanocne życzenia na Szaserów

16 kwietnia 2019 roku delegacja uczniów i nauczycieli szkoły spotkała się z Dyrektorem WIM gen. Grzegorzem Gielerakiem i zastępcą Komendanta płk. Jarosławem Kowalem. Uczniowie w imieniu własnym, a także innych pacjentów Kliniki Pediatrii, Nefrologii i Alergologii, rodziców i nauczycieli złożyli Panom świąteczne życzenia, wręczyli wykonane przez młodych pacjentów okolicznościowe kartki wielkanocne, pisanki, zajączki i kwiatowe stroiki. Generał Gielerak podziękował za życzenia i upominki. Złożył uczniom życzenia świąteczne, przekazał na ich ręce słodycze, prosząc o podzielenie się nimi z tymi,  którzy zostali w oddziale, a także o przekazanie życzeń pacjentom pediatrii, ich rodzicom, a także wszystkim nauczycielom i pracownikom Kliniki.

Nasza delegacja odwiedziła także Panie pracujące w sekretariacie i w kancelarii, naczelną pielęgniarkę WIM panią Annę Rejmanowską i księży kapelanów pracujących w WIM. Uczniowie złożyli również życzenia Kierownikowi Kliniki Pediatrii Panu doktorowi Kalickiemu, lekarzom, pielęgniarkom, a także Paniom sekretarkom i personelowi pomocniczemu naszego oddziału. Wszystkim wręczyli okolicznościowe kartki i drobne wielkanocne upominki.

 

Czerwone Noski z wizytą u dzieci w WIM

19 marca 2019 roku do Kliniki Pediatrii, Nefrologii i Alergologii Dziecięcej przyjechał doktor Pomidor i siostra Pietrucha. Pan doktor i pielęgniarka odwiedzili małych pacjentów w salach. Dzieci zostały poddane nietypowym badaniom, które były dla nich wielkim zaskoczeniem. Niekonwencjonalne „sprzęty medyczne” pozwoliły zmierzyć temperaturę, ciśnienie, poziom siły i wytrzymałości, pobrać krew, prześwietlić płuca. Wszystkie te zabiegi  dostarczyły badanym wielu powodów do śmiechu. Po analizie wyników badań pan doktor Pomidor postawił diagnozę i zalecił małym pacjentom równie nietypowe leki i zabiegi.

Doktor Pomidor rozmawiał także z naszymi Paniami pielęgniarkami. Pokazywał jak wykorzystać humor, by zmniejszyć strach związany z oczekiwaniem na badanie, co zrobić, żeby odwrócić uwagę w trakcie pobierania krwi.    

Serdecznie dziękujemy Fundacji dr Clown za koleją wizytę w naszej klinice. Wizyta doktora Pomidora i siostry Pietruchy dostarczyła małym i większym pacjentom wielu powodów do radości, przyczyniła się do zmniejszenia traumy spowodowanej pobytem w szpitalu. Jeszcze raz dziękujemy, serdecznie zapraszamy, z nadzieją czekamy na następne odwiedziny.

 

XXVII Światowy Dzień Chorego w WIM

11 lutego 2019 roku Klinikę Pediatrii, Nefrologii i Alergologii Dziecięcej w WIM odwiedził biskup polowy WP - Józef Guzdek. Okazją do spotkania z najmłodszymi  pacjentami szpitala był ustanowiony przez Jana Pawła II w 1992 roku Światowy Dzień Chorego. W czasie spotkań w salach i świetlicy biskup błogosławił pacjentów. Wręczył im maskotki ufundowane przez Caritas Ordynariatu Polowego WP i przygotowane z tej okazji okolicznościowe obrazki. Dostojny gość rozmawiał z dziećmi, pytał o zdrowie i marzenia, a młodzież o zainteresowania i plany związane z wyborem przyszłej szkoły. Uczniowie podziękowali biskupowi za wizytę, podarowali wykonane przez siebie laurkę i bukiet kolorowych kwiatów.

O godz. 14 w szpitalnej kaplicy biskup wraz z kapelanami WIM odprawił Mszę św., 

a po niej udzielił sakramentu chorych. Zebrani modlili się w intencji chorych, a także lekarzy, pielęgniarek i wszystkich tych którzy niosą pomoc chorym.

 

 

 

Świąteczne życzenia w WIM

18 grudnia delegacja uczniów i nauczycieli naszej szkoły spotkała się z gen. Grzegorzem Gielerakiem. Uczniowie złożyli Dyrektorowi WIM życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia, wręczyli własnoręcznie wykonaną okolicznościową kartkę i choinkę. Pan generał życzył pacjentom Kliniki Pediatrii zdrowia, powrotu do domu, aby tam radośnie spędzali święta w gonie najbliższych. Podarował uczniom świąteczne upominki, wśród których były słodycze i materiały plastyczne.

 

Tego dnia uczniowie odwiedzili również zastępcę Komendanta WIM płk. Jarosława Kowala, naczelną pielęgniarkę panią Annę Rejmanowską, pracowników sekretariatu i kancelarii. Złożyli także życzenia lekarzom, pielęgniarkom i innym paniom pracującym

w Klinice Pediatrii, Nefrologii i i Alergologii Dziecięcej. Wszyscy otrzymali piękne kartki bożonarodzeniowe i przestrzenne choinki.

 

Gwiazdkowe spotkanie na Szaserów

19 grudnia 2018 roku w Klinice Pediatrii, Nefrologii i Alergologii dziecięcej miało miejsce bardzo radosne wydarzenie – „Gwiazdka na Szaserów”. Organizatorami spotkania był Wojskowy Instytut Medyczny i Fundacja Instytutu Strategii i Rozwoju. Zaproszeni do świetlicy młodzież, dzieci i rodzice korzystając z przygotowanych materiałów plastycznych wykonywali portrety św. Mikołaja. W czasie tych zajęć odwiedziła zebranych Pani Elżbieta Rafalska – Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

 

Pani Minister serdecznie przywitała się z dziećmi, pytała o pobyt w szpitalu i ich samopoczucie, a także domowe przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Z zainteresowaniem przyglądała się powstającym pracom plastycznym. Przeczytała zebranym opowiadanie Renaty Piątkowskiej „Miejsce pod choinką”. Wszyscy uważnie słuchali, marzyli o powrocie do domu i prezentach. I wtedy do świetlicy przyszedł św. Mikołaj, który obdarował dzieci różnymi prezentami. Były wśród nich pluszowe misie, puzzle, kredki, kolorowanki, słodycze, piórniki. Później św. Mikołaj i Pani Minister poszli odwiedzić w salach dzieci, które nie mogły przyjść do świetlicy. W imieniu wszystkich pacjentów dziewczynki podziękowały gościom za odwiedziny, wręczyły im wykonane przez uczniów choinki, okolicznościowe kartki świąteczne i portrety św. Mikołaja.  Pani Minister i św. Mikołaj bardzo ucieszyli się z otrzymanych upominków. Życzyli pacjentom zdrowia, szybkiego powrotu do domu i radosnych Świąt Bożego Narodzenia w rodzinnym gronie.

 

Serdecznie dziękujemy wszystkim za organizację tego wydarzenia. Cieszymy się, że  mogliśmy w nim uczestniczyć.

Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

3 września dzieci i młodzież będący pacjentami Kliniki Pediatrii, Nefrologii i Alergologii Dziecięcej w WIM uczestniczyli w oficjalnym rozpoczęciu Nowego Roku Szkolnego. Dla przebywających w szpitalu młodych pacjentów, było to dużym zaskoczeniem i niespodzianką. Po raz pierwszy usłyszeli o istnieniu szkół szpitalnych, możliwości nauki w czasie hospitalizacji. Pracujące tu nauczycielki zapoznały zebranych z historią szkoły, sposobem jej funkcjonowania i rodzajem zajęć. W czasie spotkania rozmawialiśmy o minionych wakacjach, przygotowaniach do powrotu do naszych szkół, nowych przedmiotach, podręcznikach, kolegach i nauczycielach. Rozmawialiśmy również o bezpieczeństwie w czasie drogi do szkoły, znaczeniu elementów odblaskowych i zasadzie ograniczonego zaufania. Uczestniczyliśmy w konkursie wiedzy o zasadach ruchu drogowego. Na zakończenie spotkania otrzymaliśmy upominki – m. in. elementy odblaskowe, przybory szkolne, książki, kolorowanki.