Wydarzenia na "Szaserów"

Świąteczne życzenia w WIM

18 grudnia delegacja uczniów i nauczycieli naszej szkoły spotkała się z gen. Grzegorzem Gielerakiem. Uczniowie złożyli Dyrektorowi WIM życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia, wręczyli własnoręcznie wykonaną okolicznościową kartkę i choinkę. Pan generał życzył pacjentom Kliniki Pediatrii zdrowia, powrotu do domu, aby tam radośnie spędzali święta w gonie najbliższych. Podarował uczniom świąteczne upominki, wśród których były słodycze i materiały plastyczne.

Tego dnia uczniowie odwiedzili również zastępcę Komendanta WIM płk. Jarosława Kowala, naczelną pielęgniarkę panią Annę Rejmanowską, pracowników sekretariatu i kancelarii. Złożyli także życzenia lekarzom, pielęgniarkom i innym paniom pracującym

w Klinice Pediatrii, Nefrologii i i Alergologii Dziecięcej. Wszyscy otrzymali piękne kartki bożonarodzeniowe i przestrzenne choinki.

Gwiazdkowe spotkanie na Szaserów

19 grudnia 2018 roku w Klinice Pediatrii, Nefrologii i Alergologii dziecięcej miało miejsce bardzo radosne wydarzenie – „Gwiazdka na Szaserów”. Organizatorami spotkania był Wojskowy Instytut Medyczny i Fundacja Instytutu Strategii i Rozwoju. Zaproszeni do świetlicy młodzież, dzieci i rodzice korzystając z przygotowanych materiałów plastycznych wykonywali portrety św. Mikołaja. W czasie tych zajęć odwiedziła zebranych Pani Elżbieta Rafalska – Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Pani Minister serdecznie przywitała się z dziećmi, pytała o pobyt w szpitalu i ich samopoczucie, a także domowe przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Z zainteresowaniem przyglądała się powstającym pracom plastycznym. Przeczytała zebranym opowiadanie Renaty Piątkowskiej „Miejsce pod choinką”. Wszyscy uważnie słuchali, marzyli o powrocie do domu i prezentach. I wtedy do świetlicy przyszedł św. Mikołaj, który obdarował dzieci różnymi prezentami. Były wśród nich pluszowe misie, puzzle, kredki, kolorowanki, słodycze, piórniki. Później św. Mikołaj i Pani Minister poszli odwiedzić w salach dzieci, które nie mogły przyjść do świetlicy. W imieniu wszystkich pacjentów dziewczynki podziękowały gościom za odwiedziny, wręczyły im wykonane przez uczniów choinki, okolicznościowe kartki świąteczne i portrety św. Mikołaja.  Pani Minister i św. Mikołaj bardzo ucieszyli się z otrzymanych upominków. Życzyli pacjentom zdrowia, szybkiego powrotu do domu i radosnych Świąt Bożego Narodzenia w rodzinnym gronie.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za organizację tego wydarzenia. Cieszymy się, że  mogliśmy w nim uczestniczyć.

Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

3 września dzieci i młodzież będący pacjentami Kliniki Pediatrii, Nefrologii i Alergologii Dziecięcej w WIM uczestniczyli w oficjalnym rozpoczęciu Nowego Roku Szkolnego. Dla przebywających w szpitalu młodych pacjentów, było to dużym zaskoczeniem i niespodzianką. Po raz pierwszy usłyszeli o istnieniu szkół szpitalnych, możliwości nauki w czasie hospitalizacji. Pracujące tu nauczycielki zapoznały zebranych z historią szkoły, sposobem jej funkcjonowania i rodzajem zajęć. W czasie spotkania rozmawialiśmy o minionych wakacjach, przygotowaniach do powrotu do naszych szkół, nowych przedmiotach, podręcznikach, kolegach i nauczycielach. Rozmawialiśmy również o bezpieczeństwie w czasie drogi do szkoły, znaczeniu elementów odblaskowych i zasadzie ograniczonego zaufania. Uczestniczyliśmy w konkursie wiedzy o zasadach ruchu drogowego. Na zakończenie spotkania otrzymaliśmy upominki – m. in. elementy odblaskowe, przybory szkolne, książki, kolorowanki.