Szkolne wydarzenia

Światory Dzień Misia

W towarzystwie licznie zgromadzonych misiów i nie mniej licznym ich wielbicieli przez dwa dni świętowaliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Bohaterem pierwszego dnia został miś senior

- Kubuś Puchatek, a następnego jego nieco młodszy kolega Miś Uszatek. Urządziliśmy konkurs wiedzy o Kubusiu, przypomnieliśmy inne znane misie, odgadywaliśmy zagadki, śpiewaliśmy, oglądaliśmy film. Zajęcia dotyczące Misia Uszatka poprowadziły nauczycielki z Wydziału Wspomagania Edukacji Biblioteki Pedagogicznej im. KEN w Warszawie. Dzieci słuchały opowieści o jednej z przygód  Misia, szukały Uszatka pod stertą liści, poznawały jego przyjaciół, rysowały. Na koniec wysłuchały też opowiadania czytanego z wykorzystaniem skrzynki kamishibai.

Wszystkie dzieci dostały misie. Z misiami nigdy nie jest nudno.

100. rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę

Dziewiątego listopada 2018 roku w naszej szkole odbyły się uroczyste obchody 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. W odświętnie udekorowanej sali konferencyjnej zebrali się uczniowie, ich opiekunowie oraz pani dyrektor szkoły szpitalnej wraz z nauczycielami.

Spotkanie rozpoczęło się od powitania wszystkich uczestników przez panią dyrektor Alicję Kott. Następnie o godzinie 11:11 został odśpiewany w sposób uroczysty i podniosły hymn naszej ojczyzny. Zrobiliśmy to w ramach akcji podjętej z inicjatywy Ministerstwa Edukacji Narodowej Rekord dla Niepodległej. Tym samym nasza szkoła włączyła się do ogólnopolskiego świętowania Dnia dla Niepodległej. Uczniowie naszej szkoły, Michał i Bartek z oddziału alergologii recytowali wiersze o charakterze patriotycznym. Podczas wspólnego uczczenia tak ważnego dla Polski święta pacjenci obejrzeli inscenizację Niepodległa, którą przygotowali nauczyciele szkoły szpitalnej ubrani w uroczyste stroje. Dzieci i ich opiekunowie wzięli udział we wspólnych zabawach przy patriotycznych piosenkach, z wykorzystaniem  instrumentów perkusyjnych oraz specjalnie na tę okazję przygotowanych rekwizytów w barwach narodowych (papierowe serca, flagi, szarfy.) Wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali upominki przekazane przez Instytut Pamięci Narodowej i Rzecznika Praw Dziecka.

Polska to My

Nasza szkoła bierze udział w akcji, której patronuje Warszawskie Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń oraz Warszawski Program Edukacji Kulturalnej Polska to MY. Autoportret w 100-lecie Niepodległości. Ideą akcji jest pokazanie że Polska to przede wszystkim ludzie, to my, obywatele w różnym wieku. Tworzymy wspólnotę, która jest naszą siłą. Ze zdjęć autoportretów przekazanych przez szkoły i przedszkola do organizatorów akcji powstaną prezentacje slajdów, które będą pokazane na murach warszawskich domów lub na innych nośnikach w ramach obchodów 100-lecia Niepodległości

Rozpoczęcie roku szkolnego

1 września zebraliśmy się w sali konferencyjnej. Wszystkich powitała pani dyrektor szkoły.  Następnie wysłuchaliśmy wierszy dotyczących nowego roku szkolnego. Odbył się quiz dotyczący szkolnego życia i zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Obejrzeliśmy prezentację multimedialną przybliżającą miniony rok. Każdy mógł spróbować rozwiązać zagadki „Pani Izy”. Uczniowie akompaniowali wybranymi przez siebie instrumentami do piosenki „Dostał Jacek Elementarz”. Na zakończenie każde dziecko  dostało drobny upominek a pierwszoklasiści zostali obdarowani wyprawką szkolną.

Odpowiedzialne: Violetta Sobczak, Izabela Wojtaś, Monika Culepa, Anna Gajc